login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

SS1 1

Jednalo se o na základě pochůzek předem vytvořené „Klima“ mapy s místy rizik a ohrožení z hlediska klimatických změn. Žáci sami přicházejí s možným řešením, jak tato rizika eliminovat, a jak je případně, pokud rizikové situace nastanou, řešit. Na základě „Klima“ map žáci vytvořili tzv. „Místní akční plány“ s vyhodnocením klimatických zón z hlediska teploty, sucha a přívalových povodní. Z lokalit, které jsou problematické, a které zároveň žáci mohou svým přispěním ovlivnit, vychází jako nejpotřebnější asfaltové/dopravní hřiště u budovy 1. stupně ZŠ. Zde žáci navrhli, že by se mohla zakoupit nádrž na dešťovou vodu, která by byla umístěna u bylinkové zahrádky, pro kterou by sloužila k zavlažování. Žáci 9. A tak poprvé vstoupili do jednání s vedením obce, kdy zmapovali problémy, navrhovali možná řešení a slíbili se na nich podílet. Součástí projektu je vlastní zamyšlení žáků nad tím, proč by se obec, jako taková, měla vůbec klimatem zabývat: Žáci mají zájem o lepší životní podmínky, příroda je pro ně důležitá, chtějí ji zachovat pro další generace, přejí si více travnatých ploch a méně betonu nebo asfaltu, přejí si kvalitnější ovzduší, kvalitní půdu pro pěstování, využívat dešťovou vodu, více recyklovat a chránit ohrožená místa. Sami žáci navrhli panu starostovi, že pomohou při údržbě čistoty pořádku v obci. Nutno také říci, že od září tohoto roku se mnozí z letošní devítky aktivně účastní na dění v obci v rámci organizace různých kulturních akcí. Bez jejich pomoci by se organizátoři jen těžko obešli. Nezbývá než si přát, aby tito mladí lidé využili své občanské angažovanosti i do budoucna.

Mgr. Jana Felcmanová


Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115 (nezasílat SMS)
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male