login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V letošním školním roce navázala třída 6.A partnerství se školou v polské Čenstochové a tentokrát i se základní školou ve slovenském Tvrdošíně. Spolupráce v programu eTwinning „Say yes! To eco success“ se opět týká ekologického tématu, kdy žáci využijí a propojí své znalosti ze zeměpisu, přírodopisu, ekologie, ale i informatiky. Komunikací s partnery si procvičí kompetence jazykové: s Poláky i Slováky hovoříme anglicky, občas okusíme polštinu a dotkneme se slovenštiny. Během školního roku se žáci seznámili pomocí nástěnky Padlet, sdíleli informace ohledně ohrožených druhů zvířat, vytvářeli obrázky pomocí umělé inteligence, řešili společně kvízy na dané téma a zabývali se otázkou více ekologických Vánoc. S našimi polskými partnery jsme se online setkali již dvakrát, se Slováky se uvidíme online 9. 4. Čeká nás společně sdílený úklid obcí v rámci Dne Země a pohybové aktivity, jejichž účelem je snížit spotřebu energie a využít více náš pohybový potenciál. Hřebem projektu bude určitě týdenní návštěva polských spolužáků u nás v Moravanech, která se bude konat v květnu.

Více je možno vidět ZDE

(Mgr. Miroslava Filipi)

Soutěže o nejkrásnější velikonoční kraslici se zúčastnilo 29 dětí. Kraslice byly vystaveny ve školní jídelně, kde každý mohl hlasováním zvolit tu, která se mu líbí nejvíce. Všechny kraslice byly opravdu moc hezké. Na 1. místě se umístil Tadeáš Ryčl z 1. třídy se svou perníkovou kraslicí. Na 2. místě skončila Viky Hlavatá z 5. třídy a 3. místo získal Jakub Hlavatý ze 3. třídy. Gratulujeme vítězům a všem ostatním děkujeme za účast.

(Ing. Naďa Jakubcová)

Na 1. stupni naší školy dnes proběhl první z preventivních programů vedené odbornými pracovnicemi Pedagogicko-psychologické poradny z Ústí nad Orlicí. Jedná se o program primární prevence určený pro celé třídy. Ve 3. třídě jsme zvolili program Stonožka zaměřený na posílení zdravých vrstevnických vztahů a předcházení vzniku šikany a agrese. V průběhu měsíce února a března čeká vybrané téma také žáky dalších tříd. Tříhodinový program je dobře přizpůsoben každé jednotlivé třídě a věřím, že bude přínosem do budoucna.

Mgr. Pavlína Horčičková

V suterénu budovy 1. stupně je umístěná prostorná dílna keramiky. Je vybavená vypalovací pecí, potřebnými nástroji a glazurami. Prostory keramické dílny jsou pravidelně navštěvovány nejen dětmi naší školy v rámci keramického kroužku pro děti, ale i dospělými. Děti i veřejnost tak mohou pod vedením zkušené lektorky, paní Liběny Tvrdíkové, své fantazie přetvářet ve skutečné krásné výtvory, které následně zdobí nejednu domácnost.   (Mgr. Miroslava Filipi)

Naše základní škola, lépe řečeno paní učitelka Jana Brejchová pro žáky, rodiče i přátele školy připravila tři krásné hry, které se týkají patrona české země, sv. Václava. Pokud se tedy budete chtít dozvědět více o tomto světci, vezměte s sebou papír a tužku a vydejte se ke škole, kde pro vás žáci 6. třídy hry vyvěsili. Přejeme dobrou zábavu a paní učitelce Brejchové děkujeme.
Vedení školy

Prvni den na lyžích v Malé Úpě.I když foukal silný vítr, od lyžování nás to neodradilo a odměnou nám bylo sluníčko.Všichni jsme zdárně zvládli celé odpoledne na sjezdovce (i nelyžaři).     Druhý den na horách.I dnes foukal silný vítr a občas vysvitlo sluníčko. Pilně jsme vylepšovali naši lyžařskou techniku a také jsme si na sněhu zařádili.     Třetí den ráno jsme vyrazili na sjezdovku na Pomezních boudách.Počasí se již umoudřilo a krásně nám svítilo sluníčko.Odpoledne skupinka dětí vyrazila na běžky a ostatní opět na sjezdovku. Po ukončení lyžování se závodilo v biatlonu okolo chaty.Všichni jsme si při tom užili spoustu legrace. I když někteří stáli na běžkách poprvé, bojovali až do cíle. Fotografie v galerii a aktuální informace na školním faceboku  zde 

Ing. Naďa Jakubcová

Dne 10. 11. 2021 navštívila devátá třída obecní úřad Moravany. V zasedací místnosti jsme přednesli návrh o výmalbě podchodu panu starostovi a paní místostarostce. Donesli jsme na ukázku i několik našich obrázků, které by se mohly použít na stěny podchodu. Tyto obrázky budou vystaveny na stránkách školy, aby si veřejnost mohla zvolit, který obrázek by se jim tam líbil nejvíce. Návrhu bylo vyhověno, a tak nás na jaře čeká výmalba podchodu.  Dále jsme probírali, co se nám na Moravanech líbí a co by se dalo v nich ještě zlepšit.   (Daniel, Patricie, Adéla)

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115 (nezasílat SMS)
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male