login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Co se vám vybaví, když se řekne Kambodža?

Dnes 8.1. 2024 se žáci šesté a sedmé třídy zúčastnili multimediálního pořadu Kambodža. Tento pořad byl uskutečněn v divadle Karla Pippicha v Chrudimi. Byl to moc pěkně připravený program s překrásnými obrazovými ukázkami. V tomto pořadu byly propojeny pěkným způsobem mezipředmětové vztahy. Potřebné informace o zemi byly podány přístupnou a velice zajímavou formou. Žáci zjistili díky pořadu, spousty nových zajímavostí o Kambodže např., že je zemí krásných lidí, rozličných emocí, exotických chutí a také víry.

Dne 4.1. 2024 se uskutečnila virtuální prohlídka se skupinou ČEZ. Proběhla v rámci vyučování deváté třídy v hodinách základů ekologie. Celou dobu je provázeli pan Bořek a paní Dana, kteří přednášku pojali i s trochou humoru.
Žáci se dozvěděli, jak putuje energie k nim domů, a co obnáší práce dispečerů a elektromontérů, a také co používají za nástroje nezbytné ke své práci. V průběhu prohlídky se jich ptali i na nějaké otázky, například jak vysoký může být distribuční stožár nebo na minimální možnou výšku vedení nad komunikací. Žáci se dozvěděli mnoho informací, které většina z nich ani neznala, například k čemu slouží červené koule na vodičích, proč jsou na stožárech izolanty nebo že ptákosed chrání ptáky před proudem. Zjistili, že stožáry mají přezdívky, jako jsou jedle, kočka nebo soudek. Vysvětlili jim, komu mají zavolat, jestli jim doma spadne elektrické vedení a jak mají dále postupovat. Úplně na konec proběhla soutěž, kterou vyhrál Dan Rulík, kterému gratuluji.

Čtvrtý den v Tramtaryji Poslední den byl ve znamení balení a těšení se na domov. Po povinnostech následovala odměna. Dětem jsme rozdaly dobroty a diplom na památku zdejšího pobytu. Matyáš Dvořák a Marek Sodomka dostali navíc medaili za nejlepší výsledky v noční hře. Moc se nám tady líbilo. Katka, Zdenička, Martina, Stáňa, Janička .....

Poslední den v Tramtaryji probíhal opět naplno. Přijela se na nás podívat paní učitelka Kňavova a pan učitel Provazník, kteří se zapojili do našeho programu. Dětem jsme připravili překvapení: Canisterapii.
Závěr večera byl v režii děti, které se dojemně rozloučily s instruktorem Ondrou a milým personálem v kuchyni. Dále následovala akce, která měla dětem ukázat, že vzájemné strašení není druhým příjemné... Bylo to náročné, ale stálo to za to!!! a za rok nashledanou.
Mgr. Kateřina Horáková

Dnes, 4. 5. 2023 proběhlo v tělocvičně na budově II. stupně vyhlášení celoškolní a celoroční soutěže ve sběru kaštanů, žaludů, starého papíru a baterií. Slavnostního vyhlášení se zúčastnily všechny třídy kromě tříd 1. a 4., které jsou na škole v přírodě. Děti byly oceněny za účast v soutěži, za umístění v jednotlivých kategoriích, a i za celkové umístění – sběr všech komodit.

1. den v Tramtaryji
2. května se první a čtvrtá třída vydala do Tramtaryje. Po ubytování čekal děti výborný oběd a odpoledne řada nových sportovních aktivit. Překvapením večera byla noční hra, kterou všechny děti skvěle zvládly.... Všichni zdravíme!!!!!

V tento den se naše škola opět proměnila v jedno velké doupě plné strašidelných čarodějek a čarodějů.

Jako každý rok vyhlásila odborná porota tři nejoriginálnější masky. Na třetím místě se umístil Míša Tomyshynets (3.A), na druhém Anetka Kryšpínová (2.A) a absolutním výhercem s nejhezčím kostýmem se stala Sophinka Tomínová (3.A).

Jelikož byl pro nás výběr velmi těžký, vyhlásili jsme ještě další speciální umístění – Amálka Manychová (4.A), Matyáš Dvořák (1.A), Sofinka Kňavová (4.A), Barunka Fečková (1.A) a Kristýnka Ježková (2.A).

Gratulujeme!

Pítka pro ptáky

V rámci projektu „Mladí pro klima“ bylo letos realizováno mnoho aktivit s ekologickou tématikou. Většina akcí tohoto roku byla foto dokumentována na Facebooku školy a vedly k vydělání peněz na náš další projekt, nímž je koupě pítek pro ptactvo na 1.stupeň naší školy. Kupily se celkem 3 pítka z litiny, které vybral náš spolužák Radek Šiller. Pítka byla dnes přidělána v okolí budovy 1.stupně za pomoci pana Barvy. Doufáme, že pítka udělají našim opeřeným kamarádům radost.

Jiří Macháček a spolužáci 9.třídy

Dne 25. 4. se u nás ve škole konala přednáška na téma obnovitelné zdroje energie. Přednášely zde Kateřina Totová a bývalá žákyně naší školy Markéta Holušová. Dívky jsou studentky Gymnázia Emila Holuba v Holicích. Přednáška trvala přibližně hodinu a obsahovala popis všech způsobů, jak získat elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, jejich klady a zápory.

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského 118, 533 72 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Filipi Miroslava 
(zástupkyně ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
miroslava.filipi@zsmoravany.cz

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

logo financovano eu

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

 

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male