login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zprávy z akcí

Poděkování
Vážená paní ředitelko,
rád bych touto cestou poděkoval Vašemu zaměstnanci panu Ing. Františku Mottlovi za uspořádání okresních kol ve vybíjené dívek i chlapců ve dnech 16. a 17. května 2023. Velký dík patří i Vám za bezplatné využívání sportovní haly. V době, kdy na školní sport jsme dostali poloviční finanční dotaci než v minulých letech, to pro nás bylo velké plus, že jsme mohli soutěž uspořádat. Všechny zúčastněné školy kladně hodnotily organizační zabezpečení turnajů a hlavně Vaši nádhernou halu, kterou Vám Pardubice mohou jen závidět. Sám jsem ve Vaší hale byl několikrát na soustředění s malými florbalisty. Ještě jednou Vám děkuji za celou okresní radu AŠSK Pardubice a těším se na další spolupráci v příštím roce.
S přáním hezkého dne  Mgr. Petr Vaško OR AŠSK Pardubice

V pátek 23.5. se uskutečnil ve venkovních prostorách základní školy na 1.stupni projektový den nazvaný Zdravověda, zdraví a sport.

Žáci 9. a 8. třídy si připravili teoretickou i praktickou část o závažných tématech zdravovědy a lidského zdraví. Své mladší spolužáky postupně seznámili s resuscitací, pomocí při zlomeninách a krvácení, zdravým životním stylem, stravováním a dalších oblastech péče o zdraví a pomoci druhým.

Věřím, že nové znalosti i praktické zkušenosti  přispějí k správnému rozhodování v krizových situacích.

Děkuji všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé akce.      F. Mottl

Ve dnech 13. – 17. 5. vycestovalo 30 žáků 2. stupně naší školy na zájezd do Londýna. Děti strávily první a poslední noc přejezdem v autobuse, 3 celé dny prohlídkou anglické metropole a 2 noci u hostitelských rodin. Londýn nás okouzlil nádhernými památkami, namátkou můžeme jmenovat Big Ben s parlamentem, Tower Bridge a Tower of London, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, London Eye, Natural Museum, St Paul´s Cathedral, Millenium Bridge, Buckingham Pallace, Shrek Adventure a další. Mnohé z nich jsme navštívili, u některých jsme se vyfotili, a řekli si důležité věci o jejich historii. Během pobytu se žáci přesunovali lodí na Temži a metrem, což, jak sami viděli, není tak úplně jednoduché.

Dnes jsme s našimi budoucími žáčky pokračovali ve druhé části jejich zábavného odpoledne. Navazovali jsme na večerníčkovou tematiku, děti si skládaly a lepily puzzle, hádaly úryvky z pohádek, přiřazovaly dvojice pohádkových postav a na závěr si s p. učitelkou prohlédly budovu školy.    Všem opětovně děkujeme za návštěvu a těšíme se v září!

Mgr. Martina Medunová, Mgr. Kateřina Horáková

Připojili jsme se k další stovce škol, které podpořily tento přínosný vzdělávací program.

Organizace Pěšky městem hájí chůzi jako nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost, pomáhá zajišťovat bezpečné prostředí pro chodce a upravovat veřejná prostranství, aby lákala lidi k chození či zastavení. Podporují také kvalitu ovzduší a ozeleňování ulic.

Už je duben, rok nám utekl jako voda a je opět čas zápisu k povinné školní docházce. Většina dětí naši školu nenavštívila poprvé, jelikož jsme se s nimi potkali již v březnu na hravém odpoledni pro předškoláčky. Dnešek byl především o prověřování jejich znalostí – např. poznávání barev a geometrických tvarů, počítání do 5 či zvládání komunikativních a řečových dovedností. Za svou snahu a šikovnost dostaly při odchodu drobné dárky – originální motýlky se sladkostmi, žákovské výrobky, pochvalné kartičky a pamětní listy.

Již déle než 18 let mohou učitelé realizovat mezinárodní projekty mezi školami v Evropě i mimo ni. Myšlenka, která vznikla v Bruselu za účelem otevřít evropské školy navzájem, vypadala zprvu možná jako naivní nápad, který se ovšem velmi brzy v praxi osvědčil.

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského ulice 118, 
53 372 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Kelka František 
(zástupce ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
frantisek.kelka@zsmoravany.cz 

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

VÝUKOVÉ MATERIÁLY

zs moravany logo vyuka

 

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male