login bakaláři

    login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zprávy z akcí

Dne 4. 1. proběhla na naší škole přednáška zastupitelů společnosti ČEZ ohledně energetických zdrojů a jejich využívání nyní i v budoucnu. Přednáška byla vedena profesionály ve svém oboru, což je v dnešním světě potřeba. Žáci se tak setkali se skutečnými odborníky na energetiku. Mnoho poznatků bylo pro žáky skutečně nových, tyto informace si určitě odnesou do skutečného života, což je dobře, protože právě tato generace bude o otázkách energetiky velmi brzy rozhodovat. Žáci mají tedy již nyní o čem přemýšlet. V přednášce byly zahrnuty soutěžní otázky, což žáky stimulovalo k aktivní účasti, za správné odpovědi získali drobné suvenýry. 

S přáním hezkého dne   Mgr. Libor Provazník, Mgr. Miroslava Filipi

Vzhledem ke covidové situaci a opatřením, které se týkají i školní tělesné výuky se ani tento rok nemohl uskutečnit vánoční basketbalový turnaj mezi třídami 2. stupně naší školy, abychom ale neusnuli na vavřínech, proběhl turnaj jednotlivých tříd v badmintonu dvojic. Ty byly určené losem a hrálo se systémem každý s každým. Celkem se uskutečnilo 166 utkání. Věřím, že tento turnaj probudil vášeň u mnohých a stane se jejich oblíbeným sportem. 
Více fotografií v galerii.             F. Mottl

Romantický vánočně oděný zámek ve Slatiňanech si ve čtvrtek 16.prosince prohlédli žáci třetí a čtvrté třídy naší školy. Měli tak možnost zakusit Vánoce z přelomu 19. a 20. století.  Viděli krásně upravené knížecí pokoje, umývárnu i kuchyň. Pod velikým vánočním stromem se svíčkami ležely dárky, na které se těšily tehdejší děti: hry, houpací koník, sedlo, dřevěné hračky i panenky. V jídelně na bohatě prostřeném vánočním stole, se tehdy nepodávaly rybí pochoutky, ale kančí masíčko. Cestou ze zámku jsme procházeli rozsáhlým parkem, kde byla ohrada s koněm. Vánoce na zámku musely být tehdy jistě kouzelné.

Dne 15. 12. 2021 nás navštívil Zemědělský svaz ČR. Jednalo se o besedu ohledně nezbytnosti zemědělství. Děti načerpaly mnoho zajímavých informací o plodinách a zvířatech.
Nejvíce je však bavila poznávací část, kde žáci rozeznávali semínka jednotlivých plodin.
Akce to byla velmi přínosná a my děkujeme za návštěvu!    @zemedelskysvazcr

Prvňáci neodolali a sněhovou nadílku si dosyta užili. Stavěli sněhuláky, sněhovou hradbu, dokonce i muchomůrku. Krásně nám svítilo sluníčko, a tak byl pobyt na čerstvém vzduchu o to příjemnější. Už se těšíme na další zasněžené dny a přejeme všem klidný advent. 

Mgr. P. Horčičková

Žáci 3. a 4. ročníku se zúčastnili plaveckého výcviku ve Vysokém Mýtě. Výcvik probíhal každé úterý v délce dvou vyučovacích hodin. Pod vedením zkušených instruktorek se děti naučily základy plavání, techniku skoků do vody a vodní pólo, které mělo u dětí velký úspěch. Kurz byl doplněn o zásady bezpečnosti ve vodě a děti si vyzkoušely i jak se chovat při záchraně tonoucího.

Vážení a milí přátelé,
včera jsme měli tu čest navštívit pana a paní Zimákovy na tornádem postiženém Pánově. Oba jsou stále velmi otřeseni tím, co se stalo a tím, co je ještě čeká. Nicméně především díky Vám všem se jim podařilo zastřešit dům a budou nyní moci s dalšími opravami pokračovat konečně v suchu a také začít provizorně bydlet. Opravdu strašně moc Vám všem děkují za pomoc a naději, kterou jste jim dali. V číst dál najdete jednoduchý plakátek k porovnání situace "Tehdy a teď". Můžete případně vyvěsit.  Mgr. J. Felcmanová

Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského ulice 118, 
53 372 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Kelka František 
(zástupce ředitele školy)
466 950 817, 602 391 356
frantisek.kelka@zsmoravany.cz 

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Dita Denkeová 
(výchovná poradkyně)
737 372 115
dita.denkeova@zsmoravany.cz 

      

PRÁCE ŽÁKŮ

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

NAŠE KNIHOVNA

 

knihovna moravany

NAŠE OBEC

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

projekt modernizace zs moravany spolufinancovany eu 2020

projekt eu personalni podpora banner

projekt eu sablony III banner

pro skoly aktivni skola 2018 19

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male