login bakaláři

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Odtud jsme se pěšky přemístili po nové cyklostezce do areálu častolovického zámku.  Prošli jsme se zámeckým parkem a navštívili mini ZOO. Zájemci si koupili pamlsky pro zvířátka a vyrazili jsme se s nimi seznámit. Největší radost jsme udělali kozám, lamě a poníkům. Ostatní zvířátka měla smůlu, neboť jejich krmení nebylo povoleno.

Za hustého deště jsme se vrátili do Kostelce, došli do nedalekého kempu a ubytovali se. Prostorné chatky s lednicí a varnou konvicí měli vzhledem k aktuálnímu počasí jedinou vadu – netopilo se v nich. Odpoledne jsme si zahráli stolní hru Česko, kde jsme prokázali svoje nabyté vědomosti a pak už jen netrpělivě vyhlíželi večeři. Domácí guláš s knedlíkem a teplá polévka nás zahřály. Po večeři jsme se šli projít na kratší procházku podél Orlice.  S respektem jsme u místního splavu sledovali nezvyklé množství vody, které tu vlivem dešťů protékalo.

Večer jsme si užili v chatkách, a kdo chtěl, mohl se ohřát u táborového ohně. Ráno jsme vyklidili chatky. Místo naplánovaných sportovních aktivit jsme se kvůli přetrvávajícímu dešti vydali pěšky na cestu do Doudleb nad Orlicí. Tam jsme navštívili Přírodovědné muzeum, které je chloubou současného majitele zámku p. Dujky. Tam jsme přečkali další dešťový příděl. Kdo nespěchal, mohl si prohlédnout sbírky vzácných exponátů z živočišné říše celého světa. Sbírky se specializují hlavně na hmyz, ale k vidění jsou i lastury, sklípkani, minerály, či úžasná expozice dioramatu „Život v lese“ s vycpanými zástupci ptáků a savců. Pak už nás čekal jen krátký přejezd zpět do Kostelce, kde jsme se dočkali splnění slíbeného a zaslouženého přání. Tím byl oběd v podobě pizzy, či kebabu. Pak už nás čekala jen cesta vlakem zpátky domů. Všichni jsme se už těšili na teplo domova a vlastní postel.                                                      Mgr. Schwarzová, 9.třída

9v 03

9v 01


Základní Škola Moravany 
okres Pardubice
Komenského ulice 118, 
53 372 Moravany

IČ:48160164 | DIČ:CZ48160164

Účet: 19-2583910207/0100
Datová schránka: v4rwkds

Mgr. Felcmanová Jana
(ředitelka školy)
466 950 817, 734 658 764
jana.felcmanova@zsmoravany.cz

Mgr. Kelka František 
(zástupce ředitele školy)
466 950 817, 734 658 764
frantisek.kelka@zsmoravany.cz 

Jana Havlíčková
(hlavní ekonomka)
466 950 503
jana.havlickova@zsmoravany.cz

Mgr. Jitka Rathouská
(výchovná poradkyně)
603 536 366
jitka.rathouska@zsmoravany.cz

      

KALENDÁŘ AKCÍ

Žádné události k zobrazení

ŠKOLNÍ ČASOPIS MUF

ÚŘEDNÍ DESKA

NAŠE OBEC

PARTNEŘI ŠKOLY

 

AKTIVNÍ PROJEKTY

assk logo popisek

sportuj ve skole rgb 2000px

pro skoly aktivni skola 2018 19

logo proskoly

 

plakat skolni projekty evropske unie

 

logo recyklohrani 

skolsky portal rollup modra248

 

logo ms mt 2 male